b1 

b2

 b3

pz ikp

 

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) jest aplikacją, z której może skorzystać każdy pacjent. IKP dostępne jest pod adresem internetowym https://pacjent.gov.pl/ Dzięki IKP w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Założenie i korzystanie z aplikacji IKP jest bezpłatne. Za pośrednictwem aplikacji pacjent:

  • otrzyma e-receptę SMS-em lub e-mailem,
  • wykupi leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji,
  • udostępni bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków,
  • ma dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia,
  • odbierze kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej i po konsultacji, np. telefonicznej, z lekarzem)

 Na swoim IKP: zobaczysz swoje e-recepty z informacją o dawkowaniu leków; sprawdzisz, jakie recepty (także papierowe) zrealizowałeśpo 1 stycznia 2019; znajdziesz historię swoich wizyt (od 2008 roku), opłaconych przez NFZ; udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków; masz dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia.

 

Źródło: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

 

 

Informujemy, że w Przychodni Rejonowej w Złotoryi każdy pacjent bezpłatnie  może założyć Profil Zaufany jak również aktywować Internetowe Konto Pacjenta.

 

Zapraszamy w Przychodni do pokoju nr 53. Telefon kontaktowy: (76) 5065403. 

 

Dane wymagane do założenia Profilu Zaufanego:

- dowód tożsamości

- posiadanie adresu e-mail

- posiadanie telefonu komórkowego.

 

Dane wymagane do aktywowania Internetowego Konta Pacjenta:

- posiadanie Profilu Zaufanego